Assignment China

„Przydział Chiny” (Assignment: China) to projekt realizowany przez U.S.-China Institute na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (University of Southern California) poświęcony pracy amerykańskich korespondentów w Chinach od lat czterdziestych do współczesności. Do tej pory powstało 8 odcinków, które można obejrzeć na kanale instytutu na Youtube.

Bardzo ciekawy projekt pokazujący, jak zmieniała się praca, ale też rozumienie Chin przez korespondentów ze Stanów Zjednoczonych. Równie ważnym bohaterem są jednak same Chiny, a od 1949 ChRL.

Brakuje mi tutaj jednak chociaż jednego odcinak poświęconego Tajwanowi. Mimo wszystko warte obejrzenia zarówno przez tych, co interesują się szeroko rozumianymi Chinami, jak i adeptów sztuki dziennikarskiej.

Osobiście dla mnie, najbardziej interesujący jest najnowszy odcinek, „Follow The Money” poświęcony pracy dziennikarzy zajmujących się powiązaniami rządzących z biznesem, jak Michael Forsythe, który odsłonił naprawdę wielkie interesy rodziny Xi Jinping, czy David Barboza opisującego imperium finansowe klanu Wen Jiabao.

Polecam!

[youtube.com:https://www.youtube.com/watch?v=Jfhjq8oBBCQ&list=PLZoSvm2n7tkcHkxfcRuu0B5N0QSnBfzSd&index=1%5D

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.