Moje publikacje

Podaję tutaj tylko publikacje dostępne online.

IdeaIdea Funkcjonalność Chaos

Żyjemy w świecie bez wielkich idei politycznych. Możemy nawet powiedzieć o śmierci wielkich idei społecznych. Wydaje się jednak, że idee stanowiły zawsze paliwo rozwoju człowieka, głęboką motywację do działania, do wyjścia poza mały komfort codzienności i dzisiaj pozbawieni siły idei zagubiliśmy się.
Ta praca nie jest jednak historią jakieś idei, ale próbą zrozumienia, jaką rolę idea odgrywa w funkcjonowaniu i rozwoju.
PDF bez DRM – Format strony dostosowany do czytników książek elektronicznych

E-book dostępny między innymi na virtualo.pl.

Terroryzm w medialnym obrazie świata

Ejércitio Zapatista de Liberación

National – wirtualna partyzantka

Artykuł w Terroryzm w medialnym obrazie świata,  Redakcja naukowa: Krzysztof Liedel, Stanisław Mocek.

EZLN to pierwszy ruch polityczny, który na masową skale potrafił wykorzystać Internet do skutecznego rozpropagowania swoich idei, a przede wszystkim zdobycia szerokiego poparcia także za poza granicami Meksyku. Bez tego wirtualnego poparcia EZLN skończyłaby, jak wiele innych ugrupowań w Ameryce Łacińskiej zdławiona szybką interwencją wojskową. To zdolność Zapatystów do działania w rzeczywistości wirtualnej dała im osłonę na rzeczywistym froncie.

Anarchizm zdegenerowany –syndrom kryzysu tożsamości współczesnego ruchu anarchistycznego

Referat i artykuł pokonferencyjny. W dniach 2–3 grudnia 2010 w Pobierowie odbyła się konferencja naukowa „Z dziejów polskiego anarchizmu” zorganizowana przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas dwudniowej sesji uczestnicy z całego kraju jak również z zagranicy wysłuchali 18 prelekcji i brali udział w panelu dyskusyjnym o anarchizmie współczesnym w wymiarze praktycznym. Prezentowane były tematy z zakresu powszechnej historii anarchizmu i myśli anarchistycznej, historii polskiego anarchizmu przed i po 1945 roku.

Efektem konferencji jest publikacja „Studia z dziejów polskiego anarchizmu” pod red. Eryka Krasuckiego, Michała Przyborowskiego i Radosława Skryckiego. Książka została wydana przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.