O mnie

Nazywam się Michał Bogusz. Jestem wykładowcą akademickim i specjalizuję się w przedmiocie współczesnych Chin. Uczę takich przedmiotów, jak system polityczny Chin, najnowsza historia Chin, gospodarka Chin itp.

Pracując ze studentami zauważyłem, że mimo dostępu do wielu źródeł informacji we współczesnym świecie, posługują się oni prostymi kliszami z mediów głównego nurtu, a wiele drobnych, ale kluczowych informacji umyka im. Dlatego postanowiłem stworzyć miejsce, gdzie będę zbierał bieżące informacje napływające z Chin, recenzje ciekawych publikacji, rożnego rodzaju ciekawostki itd.

W 2001 roku ukończyłem politologię na UG ze specjalizacją w stosunkach międzynarodowych. Od razu wyjechałem do Pekinu na stypendium międzyrządowe, gdzie po trzech latach na Uniwersytecie Ludowym (中国人民大学) ukończyłem studia podyplomowe ze stosunków międzynarodowych. Potem pracowałem w Pekinie i Kantonie. W 2008 roku uzyskałem doktorat na UG. Wyjechałem z Chin po ośmiu latach. Trafiłem jeszcze na jakiś czas do Tajlandii, skąd wróciłem do Polski. Od tamtej pory próbuję uczyć o Chinach.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “O mnie

  1. No to życzę szczeże wszyskiego dobrego w popularyzacji ducha tego narodu. Powątpiewam jednak czy zostanie to przez ogół dobrze zrozumiane. Nie sposób wytłumaczyć ślepemu jak wygląda kolor. Nie wynika to może z naszego(polskiego) zadufania. Problem istnieje w zupełnym innym pojmowaniu świata , przez nas i azjatów. Po mojej pierwszej , długiej samotnej podróży po Chinach, nie potrafiłem w prosty sposób opowiedzieć przyjaciołom o moich refleksjach. Opowiadam tylko jedną żecz: wyjeżdżająć tam trzeba całą swą mądrość, uprzedzenia, sposób widzenia i jakieś tam doświadczenia związane z Chinami i Chińczykami po prostu spalić w sobie i zacząć budować jaźń od nowa. Wtedy będziemy mieli pojęcie jak wyglądają Chiny naprawdę. Podziwiam i życze ponownie powodzenia. A ja właśnie się pakuję i ponownie wyjeżdżam do tego kraju. Tym razem na zachód Chin . 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s