Autor: Stewart Paton
Tytuł: A Dictionary of Chinese Characters: Accessed by Phonetics (Słownik chińskich znaków – w porządku fonetycznym)
Wydawnictwo: Routledge (2008)

Dzisiaj kilka słów o ciekawym słowniku chińskich znaków w porządku alfabetycznym. Oczywiście jak każdy tradycyjny słownik jest też wyposażony w indeks znaków w porządku kluczy (radicals).

Nie jest to jednak typowy słownik współczesnego język chińskiego i nie znajdziemy tutaj pojęć, czy złożeń. To czysty słownik chińskich znaków. Co oznacza, że nie za bardzo nadaje się do tłumaczeń i codziennej pracy, ale to świetna pomoc do nauki samych znaków.

Każdy znak, w przykładzie poniżej 火 (ogień) ma przedstawione podstawowe znaczenie, ale prawdziwy skarb to lista wszystkich znaków, w których jest elementem konstrukcyjnym.

Jedna z metod uczenia się hieroglifów to zapamiętywanie ich w ciągu. Podstawowy znak i znaki, które współtworzy. Nie jest to metoda dla każdego, ale są ludzie, dla których to bardzo skuteczny sposób. Więc jeżeli jesteś jedną z nich, to słownik dla ciebie.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.