pigeon_army_0201

Kiedy piszę rewizja osobista to mam namyśli dokładnie to. Bezpieka sprawdziła w Pekinie 10 tysięcy gołębi, włącznie z kontrolą odbytu*, z okazji 65 rocznicy powołania ChRL. Wszystko oczywiście – jak donoszą z dumą rządowe media – z powodów bezpieczeństwa.

Podejrzewam, że bardziej chodzi aby wypuszczone na placu Tiananmen gołębie nie nasrały ani na świętujących dygnitarzy i tym bardziej na nowiutki portret Mao Zedonga – portrety „wschodzącego słoneczka” wymienia się co roku z okazji rocznicy powołania ChRL.

Nie! Nie żartuję. Trudno w to uwierzyć, więc poniżej podaję tweet z Dziennika Ludowego:

Screenshot - 02.10.2014 - 20:00:40„10 000 gołębi przeszło analną kontrolę bezpieczeństwa w poszukiwaniu podejrzanych obiektów we wtr, gotowe aby być wypuszczonymi w Dzień Święta Narodowego w śrd.”

Niestety nie wiadomo, jakich podejrzanych obiektów bezpieka poszukiwała.

Całą procedurę przeprowadzono w centrum sportowym w Pekinie i udokumentowano na wideo. Zgodnie z oficjalnymi informacjami oprócz odbytów sprawdzono także całe upierzenie. Po czym ptaki zamknięto w zaplombowanych klatkach i przewieziono na plac Tiananmen, gdzie przeprowadzono powtórną inspekcję.

Ostatecznie gołębie wypuszczono w środę o 6 rano ku chwale ChRL.

* U ptaków mówi się chyba fachowo o otworze kloacznym.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.