Wielu obserwatorów siedzi w oczekiwaniu na III Planum KC XIX Zjazdu KPCh (19-21.XII). Jest to spotkanie zwyczajowo poświęcone planowaniu gospodarczemu na najbliższe pięć lat – tak, w ChRL w ciąż istnieją plany pięcioletnie! Tyle w temacie gospodarki wolnorynkowej za Wielkim Murem.

Zanim jednak napiszę o tym „wiekopomnym” wydarzeniu, proponuję przegląd prac Lu Guang (卢广, ur. 1961), fotografa, który zasłynął zdjęciami dokumentalnymi, pokazującymi cenę, jaką płacą Chiny i Chińczycy za cud gospodarczy. Niestety większość usłyszała o tym niezwykłym człowieku, dopiero kiedy został w zeszłym miesiącu „zniknięty” w Turkiestanie Wschodnim (Xinjiang).

Zapraszam do galerii jego prac na Word Press Photo.


Na zdjęciu: Pochówek w polu to w ChRL norma. Partia każe kremować zwłoki, a prochy najlepiej topić w morzu, więc chłopi ukradkiem chowają zmarłych na polach, blisko domów, gdzie mogą składać im ofiary. Lu Guang – Development and pollution (2010)

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. w Polsce za takie „coś” można trafić do więzienia….

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.