[Prima Aprilis – uważaj, bo się pomylisz!]

Z Pekinu dotarła sensacyjna wiadomość. Xi Jinping ustępuje ze stanowisk: przewodniczącego Komisji Wojskowej KC KPCh, Sekretarza Generalnego KPCh, Przewodniczącego ChRL oraz innych stanowisk i funkcji partyjnych czy państwowych. W wystąpieniu przed Biurem Politycznym KC KPCh najpotężniejszy człowiek w ChRL miał powiedzieć, że czuje się zmęczony ciężarem, jaki spoczywa na jego barkach oraz jest przytłoczony wyrzutami sumienia w związku z rzeczami, które musiał zrobić dla renesansu chińskiego narodu i budowy socjalizmu z chińską charakterystyką w czasach Nowej Ery.

Nieoficjalne źródła w Pekinie donoszą, że Xi planuje po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z dymisją udać się pieszo z Pekinu do Tybetu, gdzie wstąpi do buddyjskiego klasztoru. Chciałby tam spędzić resztę życia na medytacji, pogłębianiu współczucia dla wszystkich żywych istot oraz studiowaniu starożytnych tekstów. Towarzyszom z Biura Politycznego KC KPCh miał powiedzieć, że ma nadzieje, iż wytrwałość, którą się wykazał studiując działa Mao i Stalina, teraz będzie mógł spożytkować na zgłębianie buddyjskich sutr.

Brak wciąż komentarzy ze strony innych przedstawicieli lub organów ChRL.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. Paweł Broda 04/01/2021 o 16:27

    Super!

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.