Według „China Global”, tabloidu należącego do „Dziennika Ludowego”, tuby propagandowej Komitetu Centralnego KPCh, Ministerstwo Kultury i Turystyki powoła komisję ekspercką, która opracuje listę piosenek zabronionych do wykorzystania w popularnych w Chinach barch karaoke. Zdaniem partyjnych „dziennikarzy” jest to element szerszych działań mających na celu ograniczenie rozpowszechniania się szkodliwych treści w przestrzeni publicznej, co będzie ogłoszone 1 października na rocznicę powołania ChRL. Działania te mają być koniecznością, ponieważ w barach karaoke wciąż są grane i powszechnie śpiewane piosenki zakazane już w 2006 roku.

W bazie danych do skontrolowania ma być 100 tysięcy piosenek, z których korzysta ponad 50 tysięcy barów karaoke. Akcją mają być także objęte kabiny automatyczne (jak na zdjęciu), stojące w wielu centrach handlowych w ChRL.

Dla mnie jednak w tej całej w sumie koszmarnej informacji pocieszające jest to, że Chińczycy wciąż chcą śpiewać zakazane piosenki, tylko nie wiadomo, ile jeszcze będę to mogli robić.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.