Za pomocą przynęt i podstępów zwab wroga na zdradliwy teren. Następnie odetnij mu linie komunikacyjne i drogę ucieczki. Aby się uratować, musi on walczyć zarówno z twoimi siłami, jak i z żywiołami natury.

Po pokonaniu zbuntowanego królestwa Wei słynny generał Han Xin został wysłany, by stłumić bunt dwóch pozostałych królestw, Qi i Chu. Generał Han wyruszył w kierunku Qi, ale Chu wysłało swojego generała Long Chu z siłą dwustu tysięcy ludzi, by przechwycić inwazję Hana na Qi. Obie armie spotkały się po przeciwnych stronach rzeki Wei. Generał Han rozkazał swoim ludziom napełnić ponad dziesięć tysięcy worków piaskiem i przenieść je w górę rzeki, aby zatamować przepływ wody. Następnego ranka generał Han przeprowadził swoją armię przez obniżoną rzekę i zaatakował Chu, ale po krótkim starciu udał porażkę i uciekł z powrotem za rzekę. Generał Long oznajmił: „Zawsze wiedziałem, że Han Xin jest tchórzem!” i poprowadził swoją armię przez rzekę w pościg. Na umówiony sygnał generał Han kazał swoim ludziom przerwać tamę i uwolnić nagromadzone wody. Tylko połowa armii Chu była na drugim brzegu, gdy powódź przecięła armię na pół, topiąc tych, którzy znaleźli się w środku rzeki. Generał Han okrążył wycofujące się siły i zaatakował straż przednią Chu, zabijając jej generała Long Chu. Pozostałe oddziały wpadły w panikę i uciekły we wszystkich kierunkach, ale zostały schwytane przez ścigających je żołnierzy Hana.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.