Screen-Shot-2013-06-02-at-08.00.22Trzęsienie ziemi o sile 6.3 w skali Richtera nawiedziło dzisiaj Taiwan. Zginęły dwie osoby. Wstrząsy były odczuwane także w Hong Kongu oddalonym ponad 700 kilometrów od wyspy.

Epicentrum znajdowało się 10 kilometrów pod ziemią w powiecie Nantou. Jedna z ofiar to wspinacz, który odpadł od ściany w wyników wstrząsów.

Epicentrum znajduje się w górzystym i słabo zaludnionym terenie, dlatego szkody mogą być większe niż wstępne raporty. Teren jest przeszukiwany z powietrza.

Na wyspie wstrzymano ruch superszybkich pociągów, ale ruch przywrócono po paru godzinach po sprawdzeniu systemów i torów.

Najsilniejsze trzęsienie ziemi w czasach nowożytnych miało miejsce na Taiwanie we wrześniu 1999 roki, kiedy zginęło około 2 400 osób. Duże szkody dotknęły wtedy przemysł komputerowy, co zaowocowało krótkotrwałym skokiem cen podzespołów elektronicznych na świecie.

Dzisiaj produkcja jest bardziej zdywersyfikowana. Także spadek popytu na elektronikę wynikający z kryzysu światowego zapobiegnie raczej gwałtownym zmianom cen.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.