Hkg9185422

Radio Wolna Azja podało wczoraj informację, iż w ataku 12 października w okręgu Kaszgar na lokalnym rynku zginęły 22 osoby. Zamachu miało dokonać czterech mężczyzn uzbrojonych w noże i ładunki wybuchowe domowej roboty. Większość ofiar to Chińczycy Han, a napastnicy mają być Ujgurami.

Według informacji uzyskanych od lokalnej policji. Zamachowcy są członkami miejscowej społeczności i po przyjeździe na targ dwóch z nich zaatakowało patrolujących policjantów a pozostała dwójka zaczęła zabijać Chińczyków Han, właścicieli sklepów i straganów, kiedy ci wchodzili na rynek aby zacząć dzień pracy.

Widać, że cel ataku został wybrany nieprzypadkowo. Nie chodziło tylko o zabicie Chińczycy Han, ale też o symboliczne uderzenie w podstawy ekonomicznej dominacji przyjezdnych nad miejscową ludnością.

Żadna informacja o ataku nie przedostała się do mediów w ChRL. Władze, jak zwykle, próbują zablokować rozprzestrzenianie się wiadomości o ataku terrorystycznym. Zwłaszcza, że nakłada się on na wydarzenia w Hong Kongu, gdzie protesty nie ustają.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] obwinia odrodzenie religijne za wzrost napięcia w regionie i nieustające ataki terrorystyczne. Moim zdaniem jednak to nie odrodzenie religijne odpowiada za wzrost ruchu separatystycznego […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.