Print Dostępna jest już najnowsza pozycja China Digital Times poświęcona tym razem przeglądowi wydarzeń 2014 roku z punktu widzenia chińskich cenzorów oraz internautów.

Covering China from Cyberspace in 2014” to kronika wydarzeń ubiegłego roku i tego, jak były one komentowane przez chiński Internet oraz reakcji cenzury na pojawiające się online opinie. To nie tylko ciekawa lista tematów i komentarzy, które władze próbowały uciszyć lub wzmocnić, ale też fascynująca analiza sposobu myślenia władzy w ChRL. Czasami jest zaskakujące, co cenzura uznała za niebezpieczne dla systemu, a co przepuściła, mimo że dla postronnego obserwatora jest to ewidentnie kompromitujące dla KPCh.

Wreszcie, jest to też zapis sposobów, na jakie internauci omijają cenzurę. To świadectwo pomysłowości Chińczyków, ale też dowód na to, jak bardzo mylą się ci, co łatwo szufladkują Chińczyków jako akceptujących autorytaryzm i brak swobody.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.