thumbnail_1451118544

Właściciel kopalni gipsu w mieście Linyi w prowincji Shandong popełnił samobójstwo po wypadku, który uwięził dwa dni temu 17 górników pod ziemią. Akcja ratunkowa trwa. Ratownikom udało się wydrążyć szyby do części uwięziony i podać im wodę oraz żywność.

Jedna osoba zginęła w wyniku tąpnięcia w zeszły piątek.

Ma Congbo, prezes korporacji Yurong – właściciela kopalni – zabił się wczoraj skacząc do szybu kopalni. Nie są jasne powody samobójstwa. Tak samo nieznane są tez przyczyny wypadku.

Z powodu częstych katastrof w przemyśle władze bardzo surowo karzą odpowiedzialnych za zaniedbania. Niestety, często są to zwykłe kozły ofiarne. Za cięcie kosztów oraz łamanie wszelkich norm bezpieczeństwa w tego typu małych kopalniach w rzeczywistości odpowiadają „cisi” wspólnicy z lokalnej nomenklatury partyjnej. Bezpośrednie zarządzanie i odpowiedzialność są zazwyczaj powierzane figurantom z personelu technicznego.

Niektórzy twierdzą, że drakońskie metody jednak odnoszą skutek wskazując, iż jeszcze w 2002 roku w kopalniach w ChRL zginęło ponad 7 000 osób, a w 2014 było to już „tylko” 931. W rzeczywistości za poprawę bezpieczeństwa odpowiadają przede wszystkim spore nakłady w nowoczesny sprzęt górniczy trafiający do dużych, państwowych kopalni, na które ze względu na skalę przypadała większość ofiar w przemyśle wydobywczym. Obecnie to przede wszystkim małe prywatne kopalnie generują przeważającą liczbę wypadków.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.