6.1_HC_6688_07312012_0

W Xi’an aresztowano członków ekipy konserwującej windy, która po awarii nie sprawdziła, czy ktoś nie został w środku. Ciało uwięzionej w jednej z kabin kobiety odnaleziono dopiero po miesiącu.

Zgodnie z doniesieniami mediów, 20 stycznia br. dwóch pracowników firmy zajmującej się konserwacja dźwigów osobowych wyłączyło zasilanie jednej z wind w budynku mieszkalnym w mieście Xi’an z powodu jakiegoś zwarcia. Niestety, nie sprawdzili, czy w windzie nikt nie został uwięziony. 1 marca, kiedy rozpoczęto naprawę, znaleziono zwłoki 43 letniej kobiety.

Ofiara mieszkała samotnie, dlatego nikt nie zgłosił zaginięcia. Zgaduję, iż jest to jeden z nowych budynków na wymarłych osiedlach, gdzie większość mieszkań stoi pusta i nie było nikogo, kto mógłby usłyszeć jej desperackie wołania. Sekcja zwłok wykazała, iż zmarła z powodu wycieńczenia.

Straszna śmierć – samotnie w metalowym pudełku.

Konserwatorzy odpowiedzą za nieumyślne zabójstwo.

Tego typu wypadki zdarzają się w ChRL często. Mam czasami wrażenie, że bylejakość, czy obchodzenie procedur bezpieczeństwa to sport narodowy w ChRL.

Dobrze przynajmniej, że tam nikt nie próbuje mówić o zamachu.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.