Karl-Marx-German-Postage-StampJak donosi The South China Morning Post wszyscy dziennikarze w ChRL zostaną wkrótce zobowiązani do odbycia kursu ze znajomości marksizmu.

Ma to na celu ujednolicenie kręgosłupa ideologicznego korpusu dziennikarskiego kraju – około 370 tysięcy reporterów, edytorów, producentów itd.

Kurs będzie trwał minimum dwa dni i zostanie zorganizowany przez Departament Propagandy KC KPCh. Najpierw zajęcia odbędą się w instytucjach lokalnych a potem na poziomie ogólnokrajowym, a wszystko pod nadzorem inspektorów władz centralnych.

Sami zainteresowani podchodzą bez specjalnego entuzjazmu do możliwości utwardzenia swojego kręgosłupa ideologicznego. Anonimowy dziennikarz powiedział:

Studiuję marksizm od wielu lat i im więcej studiuję, tym mniej go rozumiem.

Trudno powiedzieć, co KPCh chce w ten sposób osiągnąć.

W ChRL nikt nie ma złudzeń. Marksizm – nawet z chińską charakterystyką – jest martwy. Nawet dwu miesięczny kurs nie przekona do niego nie tylko dziennikarzy, ale nawet prowadzących i członków samego Biura Politycznego.

Może chodzi o zwykłą złośliwość. Od taka forma represji en masse.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.