DeepWeb-550x412

Zawsze można zanurzyć się w Deep Web.

Media rządowe w Pekinie ujawniły, że Internet w ChRL jest monitorowany przez dwa miliony ludzi zatrudnionych w agencjach rządowych i firmach komercyjnych.

Mówiło się o różnych liczbach: czterdzieści tysięcy, nawet o kilkuset tysiącach, ale dwa miliony to dużo – nawet – na warunki ChRL. Podejrzanie dużo.

Możliwe, że jest to element wojny psychologicznej. Tak jak w III Rzeszy Gestapo publikowało w gazetach informacje o zmyślonych zatrzymaniach na podstawie doniesień sąsiadów lub członków rodziny. Chodziło o to, aby ludzie się bali. Wszędzie widzieli donosicieli i nie mieli odwagi rozmawiać lub wypowiadać się nawet prywatnie przeciwko reżimowi. Taki wirus mentalny.

Czy Pekin czując, że jednak traci kontrolę nad Internetem, próbuje postawić nieistniejącego policjanta w umyśle każdego internauty w ChRL?

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] ChRL istnieją specjalne komórki aparatu bezpieczeństwa monitorujące Internet. Zdobyte przez nie informacje są przekazywane do lokalnych organów do realizacji w formie […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.