Nie byłby to pierwszy raz, kiedy The Times się pomylił.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy The Time się pomylił.

Nie raz piętnowałem tutaj mit chińskiej autorytarnej merytokracji, dlatego rozbawił mnie piątkowy artykuł Johna Lee w Forbes. Sam tekst Lee jest ciekawy i mogę tylko polecić jego lekturę, ale zawsze bawiły mnie teksty w mediach zajmujących się gospodarką bezrefleksyjnie zafascynowanych alternatywą gospodarczą autorytarnych rządów ChRL.

To wciąż bardzo popularna opinia wśród niektórych „myślicieli” na Zachodzie, ale widać odwrót od tego myślenia i „zazdrości” o autorytarne rządy. Tekst w Forbes nie jest jedynym o podobnej wymowie, który ukazał się w ostatnich dniach (zob. Economist), ale fakt, że się pojawił w Forbes jest znaczący. Kto by się spodziewał jeszcze rok temu?

Nie ukrywam też, że po latach bycia czarną owcą mam swoją chwilę satysfakcji. Szkoda tylko, że nie wszyscy w Europie Wschodniej jeszcze zrozumieli, że nie tędy droga.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] obala, ponieważ są on od samego początku zawieszone w innej rzeczywistości. Równocześnie ChRL to idealny kandydat na wszelkiego rodzaju teorie spiskowe i pożywkę dla […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.