Trasa zespołu ALW jest z bliska monitorowana przez poszczególne państwa. Duńska Królewska Marynarka Wojenna, jak inne, informowała o przejściu przez Chińczyków Cieśnin Duńskich na Twitterze.

Rozpoczyna się oficjalnie bałtycka część wspólnych manewrów „Join Sea 2017” Rosyjskiej Floty i Marynarki ALW. Same działania na morzu są zaplanowane na 24-27 lipca. Dzisiaj będzie powitanie w bazie w Kaliningradzie.

Chińska „flotylla” składa się z niszczyciela „Hefei”, fregaty rakietowej „Yuncheng” (ponoć popsuła się w czasie podróżny przez Ocean Indyjski)  i okrętu zaopatrzeniowego „Luomahu”.  Chińskim okrętom towarzyszą jednostki z Dani, Holandii i Wielkiej Brytanii, które monitorują je pozostając w okolicach Bornholmu.

Próbowałem znaleźć informację czy także Marynarka Wojenna RP monitoruje okręty ALW, ale okazało się, że konto MW na Twitterze milczy od 6 października 2016 roku. Strona Internetowa jest w stanie likwidacji, a strona Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, która ma informować o takich rzeczach, no cóż… zajmuje się Ułanami Jazłowieckimi.

Druga część manewrów będzie miała miejsce we wrześniu na Morzu Ochockim i Morzu Japońskim.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.