Pekin właśnie dodaje kolejny element do systemu totalnej kontroli populacji – Systemu Wiarygodności Społecznej. W Turkiestanie Wschodnim (Xinjiang) rozpoczęto pobieranie próbek DNA i odcisków palców wszystkich mieszkańców regionu. W planach jest także zeskanowanie tęczówki oczu oraz pobranie próbek krwi każdego w wieku między 12 a 65 lat.

Wydaje się, że to tylko kwestia czasu zanim program przetestowany w buntowniczym regionie zostanie rozszerzony na resztę ChRL. Da on też Pekinowi trudną do przecenienia przewagę w rozwoju biotechnologii.

Z około 22 milionów mieszkańców regionu blisko 11 milionów stanowią Chińczycy Han, osiedlani tutaj od czasu proklamowania ChRL w 1949 roku, lecz dane biometryczne mają być pobrane od wszystkich, bez względu na pochodzenie etniczne.

Próbki są zbierane w czasie rutynowych i obowiązkowych badań lekarskich w kontrolowanych przez władze klinikach. Nie wiemy, czy pacjenci są w ogóle informowani, że pobrane próbki będą przekazane Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego.

W tym roku w regionie „przebadano” ponad 19 milionów osób, więc można powiedzieć, że baza danych jest już na ukończeniu. Nie wiadomo, kiedy dołączy reszta ChRL.

Zgromadzenie tak ogromnej bazy profili DNA daje też nadzwyczajną przewagę we wszelkich badaniach biotechnologicznych. Trzeba pamiętać, że w ChRL gromadzone bazy danych służą nie tylko totalnej kontroli społeczeństwa, ale też są użyczane wybranym firmom technologicznym, co daje im już na starcie przewagę nad zagraniczną konkurencją. Podobnie jest ze wszelkimi bazami danych biometrycznych, włącznie z DNA.

ChRL ma niezaspokojone ambicje rozwoju biotechnologii, a zwłaszcza przemysłu farmaceutycznego. Możliwość prowadzenia badań przesiewowych na tak dużej populacji stanowi samo w sobie sporą zachętę dla zagranicznych firm – nie mówiąc już o gigantycznym rynku zbytu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że przeważająca część tej populacji zostanie sklasyfikowana w bazie danych biometrycznych, włącznie z profilem DNA to uzyskamy idealne laboratorium do rozwoju szeregu technologi medycznych, zwłaszcza kuracji genowych.

A klucze do tego laboratorium będzie dzierżyła partia komunistyczna, która też zadba, żeby „myszki” się nie buntowały.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] szeroko zakrojoną operację pobierania dany biometrycznych. Przy wrabianiu dowodów osobistych są pobierane próbki DNA i skanowane tęczówki oczu, a także próbki głosu.2 Wszystkie samochody mają być wyposażone w […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.