Autor: David Goldberg
Tytuł: The Quantum Supremacy: An Entertainment (Kwantowa supremacja: widowisko)
Wydawnictwo: Amazon Digital Services LLC (2019)1 tylko wersja elektroniczna

Spengler (nie Oswald 😉 ) to pseudonim Davida P. Goldberga (co dla mnie też brzmi jak pseudonim), wieloletniego dziennikarza „The Asia Times”, który wydał obecnie książkę „The Quantum Supremacy: An Entertainment”, thriller polityczno-szpiegowski, który zapowiada się na początek serii.

Intryga, jak to intryga w beletrystyce, jednym się spodoba innym nie, ale jest zapleciona poprawnie i zgodnie z arkanami pisania thrillerów. Zobaczymy, czy temat i bohaterowie zyskają czytelników, ale wydaje się, że trudno o lepszy czas na wejście na rynek z serią o zmaganiach między Zachodem a Chinami, dla których tłem jest cała Azja.

Jest tutaj wszystko. Od separatystów w Turkiestanie Wschodnim po walkę między CIA a MBPa (chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego)2. W przeciwieństwie do innych tego typu produkcyjniaków ten jest napisany z dużą wiedzą o regionie i to chyba najciekawszy aspekt książki. Goldberg wydał wcześniej  “How Civilizations Die (and Why Islam is Dying, Too)” – intrygujące stadium, muszę powiedzieć.

Fragment „The Quantum Supremacy” można przeczytać online, na stronie The Asia Times.


1 Dostępna jest tylko wersja elektroniczna.
2 To wywiad cywilny i nie należy go mylić w Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego (MBPu), czyli wewnętrzną służbą bezpieczeństwa i kontrwywiadem.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.