Zgodnie z dyrektywą Urzędu ds. Kinematografii (国家电影局) każde kino w ChRL ma „aktywnie promować” i wyświetlać co najmniej dwa razy w tygodniu jeden z filmów propagandowych. Akcja ma trwać do końca roku i jest związana z setną rocznicą powstania Komunistycznej Partii Chin. Dodatkowo obiekty należące do Narodowego Porozumienia Kin Autorskich (tzw. kina ludowe, których liczba w ChRL przekracza 5 tysięcy), mają organizować projekcje odpowiednich filmów minimum pięć razy w tygodniu.
Wszystkie kina mają przygotować odpowiednie strategie promocji, włącznie z organizacją projekcji zbiorowych lub subsydiowanie biletów.
Władze przegotowały też pierwszą listę dwunastu filmów, które zostały uznane za posiadajcie odpowiednio patriotyczny i socjalistyczny przekaz:
- 南征北战 (Fighting North and South 1952)1
- 铁道游击队 (Railway Guerrilla 1956)
- 上甘岭 (Battle on Shangganling Mountain 1956)
- 红色娘子军 (The Red Detachment of Women 1960)
- 红日 (Red Sun 1963)
- 小兵张嘎 (Zhang Ga the Soldier Boy 1963)
- 英雄儿女 (Heroic Sons and Daughters 1964)
- 南昌起义 (The Nanchang Uprising 1981)2
- 百团大战 (Hundred Regiments Offensive 2015)
- 血战湘江 (Battle of Xiangjiang River 2016)
- 金刚川 (The Sacrifice 2020)
- 地雷战 (Landmine Warfare, premiera wkrótce)4
—
1 Daję linki do filmów, które można znaleźć online. Miłego oglądania.
2 Ciekawa jest też ta przerwa między rokiem 1981 a 2015. A to co powstaje teraz to głownie remaki starych filmów. Nowa wersja 南昌起义 (trochę po zmieniana) to 八月一日. Podejrzewam, że jest jak z „wzorcowymi” filmami czy operami z czasów rewolucji kulturalnej. Twórcy boją się popełnić błąd, więc najlepiej zrobić remake, czego co jest uznane za kanon propagandy.
3 Nie wiem, czy to nie remake produkcji z 1962.