Autor: Michael Booth
Tytuł: Three Tigers, One Mountain: A Journey through the Bitter History and Current Conflicts of China, Korea and Japan (Trzy tygrysy, jedna góra: Podróż przez gorzką historię i obecne konflikty Chin, Korei i Japonii)
Wydawnictwo: Random House (2021)

Moim zdaniem tytuł tej książki powinien brzmieć” Cztery tygrysy, jedna góra”, ponieważ Tajwan jest tutaj jak najbardziej obecny i jest mu poświęcona osobna część, obok Japonii, Korei Południowej i Chin komunistycznych. Odkładając na bok tę kwestię, to jedna z tych książek, które łatwo wchodzą. Mieszanka reportażu i książki historycznej. Autor podróżuje po tych czterech państwach i wypytuje lokalnych ekspertów, historyków, dziennikarzy. Rozmawia o wzajemnych animozjach tych z przeszłości, jak i dzisiejszych. Ogromny walor to fakt, że to publikacja wydana w tym roku, więc znajdziemy tutaj wiele wciąż aktualnych tematów. Bardzo dobra zarówno dla czytelników nieobytych ze skomplikowaną historią i złożonymi problemami regionu, jak i dla znawców – tych ostatnich będą chyba najbardziej interesowały opinie poszczególnych rozmówców, w tym wielu znanych w środowisku ludzi.

Opublikował/a Michał Bogusz

2 Comments

 1. Czernobyl 10/10/2021 o 14:39

  Nie napisał Pan, że książka wyszła po polsku jako „Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie”.
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4960533/japonia-chiny-i-korea-o-ludziach-skloconych-na-smierc-i-zycie

  Polubienie

  Odpowiedz

  1. Bo tego nie wiedziałem, mało czytam po polsku… Dzięki za info.

   Polubienie

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.