8638452931_df2a4b5dd6_z

Prowincja Yunnan (云南省) jest w Polsce znana głownie z herbaty, jednej z – chyba tylko – dwóch gatunków dostępnych powszechnie w PRL. Yunnan jednak to nie tylko herbata. Prowincja jest zamieszkała przez 25 z 55 oficjalnie uznawanych* w ChRL mniejszości narodowych. Dzięki czemu jest to jeden z najciekawszych regionów Chin wartych odwiedzenia.

Przede wszystkim, Yunnan to niesamowite widoki. Najbardziej zapisują się w pamięci tarasy ryżowe. Zdania są podzielone, czy można tutaj jeszcze mówić o naturze, czy jest to już środowisko przetworzone przez człowieka. Każdy może wyrobić sobie swoje zdanie. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć tarasowych pól ryżowych w Yunnanie autora kryjącego się pod pseudonimem V.A.K.

* W cenzusie ludności z 1953 roku zarejestrowano ponad 400 narodowości. Oficjalnie ChRL uznaje istnienie tylko 55 mniejszości narodowych. Chińczycy Han mają stanowić ponad 90% populacji (2000 r.). W realiach ChRL rachmistrze często rejestrują osoby deklarujące przynależność do mniejszości narodowej jako Chińczyków Han. W czasie nowszych spisów nie pozwalano na zadeklarowanie przynależności do mniejszości nieuznawanej przez władze. Z tych powodów jakiekolwiek dane statystyczne są obarczone dużym błędem.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.