weirdnews-(121)Pisałem już o wprowadzonym przez Pekin niedawno zakazie budowania nowych siedzib przez władze lokalne. Władze lokalne nadal jednak muszą szukać sposobów na równoczesne wpompowywanie pieniędzy w miejscowe gospodarki i zarobienie na boku.

Na pomysł wzięty żywcem z filmu „Miś” wpadły władze miasta Yangzhong, w Prowincji Jiangsu.

puffer-fish-facts-for-kids

Postanowiono wybudować gigantyczną rzeźbę ryby (z rodziny rozdymkowatych). Budowla jest już na ukończeniu. Do podbrzusza ryby (na wysokości piętnastego piętra) będzie prowadzić super szybka winda, a z okien ryby giganta turyści będą mogli podziwiać majestat Jangcy (揚子 Yángzǐ).

Po co wydać 70 milionów RMB (11,4 miliona USD) na gigantyczną metalową rybę -zwłaszcza, że rząd centralny stara się ograniczyć ekstrawaganckie inwestycje?

Odpowiedzi udzielił już wspomniany klasyk:

Ryszard Ochódzki: Powiedz mi po co jest ten miś ?
Jan Hochwander: Właśnie, po co ?
Ryszard Ochódzki: Otóż to ! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś ? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Jan Hochwander: Protokół zniszczenia… ?
Ryszard Ochódzki: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] martwić, że inwestorzy tracą pieniądze. Zwłaszcza, że nie wykazuje podobnego zainteresowania idiotycznymi inwestycjami w kraju. Celem wydaje się zatrzymanie ucieczki z ludowej ojczyzny kapitału i najbogatszych […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.