gen2new

ChRL, jak było do przewidzenia, wykorzystując fakt, że oczy świata są skierowane na Ukrainę, rozpoczęła własną operację aneksji. Oczywiście na o wiele mniejszą skalę, ale to o operacji Pekinu można powiedzieć, że to naprawdę „pełzająca inwazja”.

Pekin potwierdził, że jego straż przybrzeżna „przepędziła” dwa filipińskie statki ze spornego terytorium Mielizny Ayungin. Według Qin Gang, rzecznika MSZ w Pekinie, dwa statki pod filipińską flagą przewoziły materiały budowlane i stalowe konstrukcje. ChRL oskarża Filipiny o próbę rozpoczęcia budowy instalacji na rafie koralowej.

Do incydentu doszło parę tygodni po tym, kiedy Filipiny złożyły oficjalny protest na działania straży przybrzeżnej ChRL, która użyła działek wodnych przeciwko filipińskim łodziom rybackim ma Mieliźnie Panatag. ChRL rości sobie prawa nie tylko do całego regionu, ale też do mielizn i raf koralowych  leżących w strefie przybrzeżnej innych państw.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.