By Jiang - Own work, CC BY-SA 3.0, $3

Legislative Yuan mieści się na Tajwanie w raczej mało imponującym budynku, zwłaszcza w porównaniu do pałacu prezydenckiego, co nie jest przypadkowe (Zdjęcie: Jiang).

Dzisiaj dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych zebrał się nowy parlament, Yuan Legislacyjny (立法院) na Tajwanie. To historyczne wydarzenie, ponieważ przewodniczącym został wybrany (74 głosy na 113) przedstawiciel Demokratycznej Partii Postępu (DPP), która po raz pierwszy odebrała absolutną większość w parlamencie stronnictwu „niebieskich” pod przewodnictwem Guomindang.

Pracami nowego parlamentu będzie kierował Su Jia-chyuan (蘇嘉全). Su zastąpił Wang Jin-pyng (王金平) z Partii Nacjonalistycznej, który pełnił to stanowisko przez ostatnie 17 lat.

Przekazywanie władzy zakończy się jednak dopiero w maju, kiedy zostanie zaprzysiężona Tsai Ing-wei.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. […] Makao i Tajwanu zdeprecjonowało dengowską koncepcję „jeden kraj, dwa systemy” oraz wzmocniło tendencje separatystyczne nie tylko na wyspie, ale też w Hong […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.