zmiana

Minęły trzy lata od kiedy zacząłem prowadzić tę stronę, dlatego chyba czas najwyższy na pewne zmiany, ale niezbyt rewolucyjne.

Zmianie ulega szata graficzna, strona startowa i sposób wyświetlania na niej chengyu.

Nowy motyw graficzny jest bardziej stonowany i skontrastowany. Ma też lepiej się prezentować na tabletach i smartfonach, choć nie gwarantuję, że będzie dobrze wyświetlany na każdym urządzeniu.

Na stronie startowej pojawiły się kolumny, co pozwala szybko ogarnąć wzrokiem większą ilość artykułów. Jednorazowo będzie się też ładowało na stronę główną tylko 13 wpisów. Dzięki czemu wyświetlenie kolejnej grupy artykułów nie powinno obciążać przeglądarki.

Dostęp do dodatkowych opcji i funkcji (jak wyszukiwanie, lista kategorii, ostatnie komentarze itd.) znika ze strony głównej, ale są one wciąż widoczne z poziomu artykułu lub pozostałych podstron.

Sam format chengyu nie ulega zmianie, a jedynie sposób ich prezentacji na stronie głównej. Chyba jest w ten sposób bardziej atrakcyjny.

Implementacja wszystkiego zajmie parę dni, ale mam nadzieję, że zmiany przypadną wszystkim do gustu i będzie to w tym wypadku dobra zmiana. Niestety nie wszystkie zmiany będą retrospektywne, więc niektóre starsze wpisy mogą mieć kłopot z wyświetlaniem zdjęć.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.