Tydzień temu pisałem o meczu AlphaGo przeciwko Ke Jie. Później kilka osób wysłało mi zapytanie, gdzie można nauczyć się gry w Go.

Mogę polecić Interaktywny kurs Go online, który został opracowany przez Hiroki Miro (tłumaczenie na polski Andrzeja Bojara) i opracowany przez Stowarzyszenie Gier Honte.

Z tego, co sprawdziłem to obecnie można także nabyć książkę Janusza Kraszka „Świat Go”. Wydaje mi się, że jest to, ta sama książka, którą wydał Kraszka w 1989 roku pod tytułem ” Świat Go czyli Tajniki narodowej gry Japonii”, ale wydawca podaje, że premierowe wydanie miało miejsce w 2008. Ponieważ nie miałem nowej książki w ręku, więc nie mogę porównać.

Jednak bez dwóch zdań Kraszka to ktoś, kto wie o Go dużo – jedyny Polak, który zdobył tytuł mistrza Europy (1983) i każdą jego książkę poświęconą Go można kupować w ciemno.

Od wydawcy:

Janusz Kraszek rozpoczął przygodę z go w 1976 roku podczas studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolega z roku Jerzy Sacharewicz włożył wiele wysiłku, by kilku studentów w tym autora nauczyć grać w go. Już w 1977 roku Janusz Kraszek został jednym z najlepszych graczy w Polsce. Obecnie posiada stopień 5. dan. W go gra się całym sobą. Nie bez znaczenia są temperament, cierpliwość, umiarkowanie, odwaga, zdrowy rozsądek, wyrobienie estetyczne, poczucie sprawiedliwości, równowaga psychiczna, a nawet wartości moralne.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.