Firma Huawei mimo wrogości administracji waszyngtońskiej nie rezygnuje z próby wejścia na amerykański rynek. Ponieważ amerykańscy operatorzy wycofali się ze współpracy z chińskimi producentami elektroniki użytkowej, to Huawei stara się zaistnieć na rynku laptopów i tabletów.

W Stanach Zjednoczonych ok. 90% telefonów komórkowych jest sprzedawanych poprzez operatów razem z abonamentem, to powoduje, że odmowa dystrybucji chińskich telefonów przez operatorów praktycznie eliminuje je z rynku. Jednak laptopy i tablety są sprzedawane w większości tradycyjnymi kanałami dystrybucji detalicznej oraz online. Równocześnie liczba i rozproszenie dystrybutorów powoduje, że rządowi federalnemu będzie trudniej wywrzeć na nich presję, aby odrzucili produkty Huawei. Sprzedaż rusza pod koniec tego miesiąca na platformach Amazon i Newegg.

Na amerykański rynek Huawei przygotował zmodyfikowane wersje swoich flagowych produktów: laptop Matebook 13 oraz tablet MediaPad M5 Lite. Zdaniem przedstawicieli firmy klientów przekonają zabezpieczenia jak czytnik linii papilarnych, chowająca się kamera (w laptopie) oraz zainstalowany w systemie Windows 10 Windows Defender (SIC!).1 Ma to wszystko dowodzić, że firma poważnie traktuje obawy użytkowników o prywatność…

Ciekawy ruch ze strony Huawei, ale problem w tym, że podkreślanie na każdym kroku, jak bezpieczne i dbające o bezpieczeństwo danych użytkownika są nowe produkty przeznaczone na amerykański rynek, musi budzić pytanie, czy w takim razie inne produkty na przykład przeznaczone na rynek europejski, nie mówiąc już o rynku krajowy, nie są tak bezpieczne?


1 Jest to już aktywowane domyślnie w Windows 10, no nie? Pomijając ten fakt, kontrowersje dotyczą przecież współpracy z wywiadem ChRL, a nie kwestii zabezpieczeń przed drobnymi złodziejaszkami czy prostymi wirusami.

Opublikował/a Michał Bogusz

One Comment

  1. To wie tylko firma.pewnie mają nową strategię.

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.