Dzisiaj krótka, ale ważna wiadomość. Narodowa Komisja Zdrowia ChRL zapowiedziała dzisiaj, że od jutra zaczyna zaliczać do statystyk zachorowań także tych pacjentów, którzy mają pozytywne wyniki testu, ale nie mają objawów. Od tej chwili będą także poddawani czternastodniowej kwarantannie.

To może wydawać się dziwne, że do tej pory w ChRL nie ujmowano jako chorych w statystykach osób, które miały pozytywny wynik, a nie miały objawów – tzw. pacjentów bezobjawowych. Pamiętajmy jednak, że władzom zależało na jak najszybszym restarcie gospodarki, więc robiły wszystko, żeby zatrzymać i zmniejszyć dynamikę zachorowań – przynajmniej oficjalnie.

Obecna zmiana w tej chwili może oznaczać moim zdaniem, że (a) będzie duży skok zachorowań i partia chce to ukryć w nowym sposobie raportowania, który będzie wytłumaczeniem gwałtownego wzrostu; b) władze zorientowały się w końcu, że pacjenci bezobjawowi roznoszą chorobę. To ostatnie jednak nastąpiło zbyt późno i wygląda na to, że Chinom przyjdzie teraz zapłacić cenę za to, że wcześniej KPCh chciała sobie poprawiać statystyki. 

Na to, że władze spodziewają się nowej fali epidemii, może także wskazywać fakt, iż wczoraj na nowo zamknięto kina i inne obiekty kultury, a dzisiaj odłożono o miesiąc egzamin kończący szkołę średnią i umożliwiający wejście na uniwersytet, tzw. gakoako.

Opublikował/a Michał Bogusz

2 Comments

 1. Ciekawa sprawa, ale jak ma się to, do podanych dzisiaj Chińskich wskaźników PMI dla gospodarki (REKORDOWY WZROST). Świat finansów trochę w to nie dowierza, znając sztuczki jakimi się posługiwano w przeszłości dla zmylenia oczu. Pytanie brzmi czy porty zapełniane są towarami konsumpcyjnymi i jak to wpływa na ruch frachtu kontenerowego. Jeśli jest duży ruch w postach i centra logistyczne zawalane są zleceniami to wariant B. Jeśli ruch frachu jest słaby to wariant A ( niestety gorszy dla wszystkich).

  Polubienie

  Odpowiedz

  1. Rekordowy wzrost w porównaniu z lutym… 😉

   Polubienie

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.