Światowa Organizacja Zdrowia nie otrzymała z Chin żadnych danych na temat nowych hospitalizacji COVID-19 od czasu, gdy Pekin zrezygnował de facto ze strategii „zero COVID,” co potęguje spekulacje na temat przejrzystości chińskich danych.

W środę drugi dzień z rzędu oficjalnie nie odnotowano w ChRL żadnych zgonów z powodu COVID. W tym samym czasie pracownicy zakładów pogrzebowych twierdzą, że popyt na ich usługi gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia, a zagraniczni dziennikarze zaobserwowali wzmożony ruch w krematoriach, które pracują praktycznie całą dobę. W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia i filmy pokazujące ciała składowane w prowizorycznych kostnicach lub na szpitalnych korytarzach. Niestety, nie ma jak potwierdzić tych doniesień. Równocześnie władze zawęziły kryteria zgonów z powodu COVID-19, wywołując tym krytykę wielu ekspertów i Antony’ego Blinkena, sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych. Oficjalnie potwierdzono tylko 389 306 przypadków zachorowań objawowych (stan na środę).

Tyle. Nic więcej nie wiemy. Wiem, że czujecie się pewnie rozczarowani, ale taka jest prawda, że w tej chwili nic więcej nie wiemy, co się dzieję z pandemią za Wielkim Murem.

Opublikował/a Michał Bogusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.