ALW wypuściła nowe wideo promocyjno-rekrutacyjne.

W przeciwieństwie do innych tego typu „produkcji”, które czerpały obficie z tradycji ludowo-maoistycznych przyśpiewek, nowy film jest szybko zmontowany w rytmie patriotycznej, ale hiphopowej piosenki.

Wideo jest częścią kampanii rekrutacyjnej ALW, która ma poważne problemy z pozyskaniem wartościowego rekruta.

W Chinach tradycyjnie armia była atrakcyjną ścieżką kariery zazwyczaj jedynie dla chłopskich synów, i to tych młodszych, bez szans na odziedziczenie ziemi. Lecz polityka jednego dziecka w rodzinie, praktycznie wyeliminowała z populacji zjawisko młodszego syna. To jednak nie jest największy problem ALW.

Nowoczesna armia potrzebuje ludzi wykształconych i obeznanych z nowoczesnymi technologiami. W kraju jedynaków armia staje przed wieloma problemami. Nie tylko rozpieszczone dzieci nie są wystarczające „twarde” by wytrzymać trudy służby. W ogóle w nowoczesnym społeczeństwie kariera wojskowa nie jest specjalnie atrakcyjną opcją dla najlepszych.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale one szeregów nie wypełnią, stąd desperackie próby pozyskania rekrutów choćby hiphopowymi kawałkami.

Opublikował/a Michał Bogusz

2 Comments

  1. […] było to „coś nowego”, ale żadna rewelacja. Potem pojawił się o wiele lepszy teledysk ALW, gdzie pierwszy raz użyto stylistyki hiphopowej. Nowa produkcja pokazuje dalszy postęp w […]

    Polubienie

    Odpowiedz

  2. […] zmiana jest potrzebna by móc przekształcić ALW w poważną siłę zbrojną XXI wieku nie tylko propagandowo, ale także […]

    Polubienie

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.